Kupno wyposażenia lakierni w 5 krokach

Nowoczesne i kompleksowe wyposażenie lakierni zdecydowanie pozwala realizować więcej zamówień oraz wykonywać lakierowanie zgodnie ze wszystkimi wytycznymi, bez ryzyka na uszkodzenie sprzętu.

Dobre wyposażenie lakierni jest na wagę złota. Tak samo, jak w przypadku auto serwisu zajmującego się wykonywaniem usług mechanicznych, jak również blacharskich należy sobie uświadomić, że to prawidłowe wykonanie zlecenia zależy od doświadczenia pracownika, a także właśnie wyposażenia. Posiadanie kompresorów, pistoletów lakierniczych, węży, haków do powieszania, urządzeń myjących, a także elementów zabezpieczających wykonanych np. z silikonu czy tworzyw sztucznych jest niezbędne. Oczywiście duże znaczenie ma także wielkość samej kabiny do malowania. Kupując wyposażenie lakierni warto zwracać uwagę na kilka szczegółów. Więcej informacji na stronie http://www.lapena.pl/

Wyposażenie nowe czy używane?

Nie ma co ukrywać, że wyposażenie lakierni nie jest najtańsze. Chcąc jednak kompleksowo realizować zamówienia i co najważniejsze nie mieć reklamacji, a zadowolenie klientów musimy swoją lakiernię wyposażyć w sprzęt dobrej jakości. Nowe wyposażenie jest zawsze nowym wyposażeniem, mniej awaryjnym, bardziej komfortowym w użyciu, takim które nie posiada wad technicznych i nie jest zużyte. W przypadku używanego wyposażenia lakierni ocena sytuacji nie jest już taka prosta.

Zakup kompleksowej lakierni?

Jeżeli mamy taką możliwość i nadarzy się okazja to dobrym rozwiązaniem jest zakup już wyposażonej i przygotowanej do pracy lakierni. Takie rozwiązanie po finalizacji zakupu pozwoli nam praktycznie z miejsca przystąpić do realizacji zleceń. Powinniśmy pamiętać oczywiście również o otrzymaniu dokumentacji technicznej.

Zakup wyposażenia lakierni w jednej firmie?

Jest to ciekawe rozwiązanie, ale warto brać pod uwagę własne zapotrzebowanie, ceny, dostępność wyposażenia, a także termin realizacji. Często może okazać się, że lepiej kupić wyposażenie w kilku firmach.

Zobacz także: https://hydraportal.pl/gdzie-kupic-wyposazenie-do-warsztatu-samochodowego/

Przede wszystkim jakość wyposażenia

Wyposażenie lakierni powinno być maksymalnie proste w użyciu, a także poręczne, solidne, odporne na trudne warunki pracy i intensywne użytkowanie. Im lepsza jakość sprzętu, tym mniejsza awaryjność, mniej przestojów w pracy, mniejsze straty finansowe.

Dodatki i nie tylko

Oprócz tradycyjnego wyposażenia lakierni, jak chociażby liny, haki, łańcuchy czy kompresory warto również inwestować w dobrej jakości artykuły zabezpieczające i maskujące. Ich rolą jest dokładne zabezpieczenie tego wszystkiego, co nie będzie lakierowane.

No Responses

Leave a Reply