Cellulit – tabletki na cellulit. Jakie suplementy i tabletki na cellulit wybrać?

Tabletki na cellulit są coraz częściej wybieranym sposobem w walce z tzw. skórką pomarańczową. Zazwyczaj ich mechanizm działania opiera się na przyspieszeniu procesów metabolicznych, dzięki czemu zwiększają rozkład tłuszczów. Innym sposobem działania tabletek na cellulit jest poprawa mikrokrążenia krwi oraz limfy, dzięki czemu komórki tłuszczowe mają prawidłowy rozkład, a toksyny zalegające w organizmie są sprawniej usuwane. Natomiast tabletki na cellulit wodny mają za zadanie eliminować z organizmu nadmiar wody. Tabletki na cellulit są skuteczne w walce z tym schorzeniem, jednak warto przed ich zastosowaniem pomyśleć o naszej wątrobie, która przez ich przyjmowanie może zostać obciążona. Warto wybierać także sprawdzone miejsca w których kupujemy tego typu preparaty, nie należy kupować ich na targach i w przypadkowych sklepach sprzedających wielobranżowe artykuły, gdyż mogą to być preparaty niepełnowartościowe, a ich użycie może nam zaszkodzić.

Przeciwwskazania stosowania tabletek na cellulit

Niektóre osoby powinny stanowczo zrezygnować z tego typu preparatów, należą do nich przede wszystkim kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią, które bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą nie powinny przyjmować tego typu suplementów. Inną grupą dla której tabletki na cellulit są przeciwwskazane są osoby przewlekle chorujące, głównie na schorzenia związane z pracą wątroby i nerek. Dzieci poniżej 12 roku życia także nie powinny przyjmować tabletek na cellulit. Więcej o przeciwwskazaniach przeczytasz na https://verdelab.pl/tabletki-na-cellulit-jakie-suplementy-i-tabletki-na-cellulit-wybrac/

Cellulit – tabletki – na co uważać podczas wyboru i stosowania?

Przede wszystkim podczas wyboru takich tabletek należy zwrócić uwagę na producenta – warto wybierać rzetelną markę o ugruntowanej pozycji na rynku, która może przedstawić nam badania przeprowadzone w celu zbadania bezpieczeństwa i skuteczności preparatu, który chcemy zakupić – chodzi w końcu o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Warto kupować je w aptekach stacjonarnych lub internetowych lub zamawiać bezpośrednio ze strony producenta, aby mieć pewność i gwarancję jakości.

Jakie składniki najczęściej występują w tabletkach na cellulit?

  • Ekstrakt z zielonej herbaty – absolutny hit w suplementach antycellulitowych; przyspiesza metabolizm, hamuje wchłanianie tłuszczów z pokarmów.
  • Wyciąg z kasztanowca – dzięki zawartości escyny z grupy saponin triterpenowych, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęki i usprawnia przepływ krwi w naczyniach.
  • Wyciąg z morszczynu – stymuluje procesy przemiany materii i energii w organizmie, dzięki obecności takich związków aktywnych jak fukoidyna i laminaryna; dodatkowo zawiera polifenole aktywne w walce z wolnymi rodnikami tlenowymi.
  • Ekstrakty z kawy i guarany – aktywność antycellulitową zawdzięczają obecności dużej dawki kofeiny, która usprawnia rozkład tłuszczów i polepsza krążenie krwi.
  • L-karnityna – przyspiesza procesy metaboliczne, pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii i energii, usprawnia przepływ limfy.
  • Ekstrakty z miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) – dzięki dużej zawartości flawonoidów uelastyczniają naczynia krwionośne, pomagają także w walce z rozstępami.
  • Flawonoidy (m. in. rutyna, kwercetyna) – uszczelniają naczynia krwionośne co poprawia ich elastyczność i przepływ krwi w nich krążącej.

Tabletki antykoncepcyjne, a cellulit

Antykoncepcja hormonalna może być przyczyną nadmiernego zatrzymania wody w organizmie, a tym samym może prowadzić do powstawania cellulitu. Warto w takim przypadku skonsultować się z lekarzem przepisującym antykoncepcję w celu wybrania jak najkorzystniejszych preparatów, wywołujących jak najmniej niepożądanych efektów.

Zobacz też: Ranking balsamów i kremów na cellulit w serwisie rankmistrz.pl

Podsumowanie

Tabletki antykoncepcyjne są dobrym wyborem w walce z cellulitem, jednak w zaawansowanym stadium warto rozważyć także inne metody takie jak zabiegi kosmetyczne oferujące likwidację problemu cellulitu czy też masaże, które mogą okazać się bardziej przydatne niż tabletki. Dobrą alternatywą dla tabletek mogą okazać się także kremy antycellulitowe oferowane na rynku, które mogą sprawdzić się równie dobrze, a nawet lepiej, szczególnie u osób dla których tabletki na cellulit tłuszczowy i tabletki na cellulit wodny są przeciwwskazane.

Leave a Reply