Oczyszczacz powietrza z nawilżaniem czy bez?

Czy jakość powietrza może wpływać na nasze samopoczucie, czy jakość snu? Okazuje się, że w dużej mierze tak. Nie jest o to łatwo, szczególnie w sezonie grzewczym, jednak nie jest to niemożliwe, przynajmniej we własnym domu. Dobrej jakości oczyszczacz powietrza, wyeliminuje szkodliwe zanieczyszczenia, a także w zależności od konkretnego modelu również je nawilży.

Oczyszczacz powietrza- jakie modele znajdziemy na rynku?

Wraz ze wzrostem popularności tego typu urządzeń, na rynku pojawiało się coraz więcej producentów, których oczyszczacze powietrza różnią się wydajnością, powierzchnią oczyszczania, metodą filtracji, czy dodatkowymi funkcjami. Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, jak np. Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, nie dość, że wyeliminuje szkodliwe zanieczyszczenia, to dodatkowo nawilży nawet bardzo suche powietrze. Chcąc natomiast pozbyć się także wirusów i bakterii, warto postawić na oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji. Podczas zakupu sprzętu filtrującego powietrze, warto zwracać uwagę, na takie parametry jak powierzchnia oczyszczania, wydajność, głośność pracy, czy wspomniane funkcje, warto również postawić, na sprawdzonych producentów, jak Sharp, czy Vestfrost.

Z funkcją nawilżania, czy bez?

Próbując wybrać jak najlepszy produkt, z pewnością dojdziemy do momentu, w którym zadamy sobie pytanie, czy lepszy będzie oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania czy taki bez? Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania jest bardzo częstym wyborem wśród klientów, tym bardziej, że w wielu modelach duży pojemnik na wodę, pozwala na dłuższą pracę bez konieczności ciągłego jej uzupełniania. Dobrym przykładem jest tutaj model Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, w którym pojemność pojemnika wynosi aż 4 litry, dodatkowo dobranie intensywności nawilżania, czyni ten produkt praktycznie nie wymagającym obsługi.

Czy funkcja nawilżanie nam się przyda? Warto oczywiście sprawdzić, czy w naszym pomieszczeniu wilgotność jest na niskim poziomie, jeśli okaże się, że tak, wybór oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżanie, będzie jak najbardziej zasady. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko fundusze, kupując urządzenia 2w1 , ale również przestrzeń. Jeśli natomiast w mieszkaniu mamy podwyższoną wilgotność, wystarczający będzie model bez funkcji nawilżania.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, który filtruje i nawilża tak skutecznie, że od razu poczujesz

Wywołany do tablicy Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z funkcją nawilżania, to bardzo dobry przykład funkcjonalnego urządzenia, o doskonałych parametrach i dobrym stosunku jakości do ceny. Jeśli szukamy oczyszczacza powietrza, który przede wszystkim doskonale JE oczyści, również z wirusów i bakterii, który dodatkowo je nawilża, będzie działać naprawdę cicho i do tego nadaje się do nieco większych przestrzeni, model Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, będzie wyborem niemal idealnym.

Japoński producent ceniący sobie jakość i wysoką skuteczność, nie zawodzi i w tym przypadku, jednak aby nie było do końca tak kolorowo, można wytknąć mu jedną wadę, a mianowicie brak możliwości zdalnego sterowania. Niestety Sharp obecnie nie daje takiej możliwości w swoich produktach, jeżeli nie jest to nasz jeden z wymogów to jak najbardziej wybór Sharp KC-A60EUW oczyszczacz będzie trafiony.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Leave a Reply