Pokrycie dachowe przy budowie domu – jakie wybrać?

Każdy, kto rozważa budowę nowego domu, boryka się z wieloma trudnościami. Droga od złożenia wymaganych dokumentów do momentu rozpoczęcia prac budowlanych często bywa długa i żmudna, ale przecież marzenia są po to, aby je realizować. Każdy posiada swoją wizję idealnego domu, ale żeby wprowadzić ją w życie potrzebny jest odpowiedni projekt oraz materiały budowlane, które sprawią, że nasz nowy dom będzie taki, jakim go sobie wymarzyliśmy.

Na starcie należy złożyć wszystkie potrzebne dokumenty do odpowiednich urzędów. Są to między innymi pozwolenie na budowę, plan zagospodarowania działki czy projekt domu. Kiedy już otrzymamy pozytywną decyzję, możemy w końcu zacząć planować, jak będzie wyglądało nasze nowe lokum.

Dach dla Twojego domu

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego jest bardzo istotny. Pomijając oprawę wizualną, zadaniem dachu jest w głównej mierze krycie i osłanianie budynku przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi. Wybierając pokrycie dachowe kierujemy się różnymi kryteriami. Ważne jest, by wybrane materiały budowlane posiadały konkretne właściwości czy atesty oraz szły w parze z estetyką. Prawidłowo wykonany dach to komfort dla mieszkańców, ponieważ wówczas nie będziemy narażeni na dodatkowe prace remontowe czy konserwacyjne.

Włókno-cementowe produkty Cembrit wykonane są z naturalnych i bezpiecznych dla środowiska materiałów, takich jak woda, cement czy celuloza. Materiał budowlany cechuje się dużą trwałością oraz szeregiem właściwości, dzięki którym dach nie ulega korozji i jest odporny na porywiste opady atmosferyczne, procesy gnicia czy silne wahania temperatur – mówi Maciej Duszczak Marketing Manager firmy Cembrit.

Materiały włókno-cementowe

Materiały włókno-cementowe, formaty oraz kolory dają możliwość tworzenia wielu rozwiązań, a obiekty, przy których budowie ich użyto cenione są za swój naturalny i estetyczny wygląd. Firma Cembrit w swojej ofercie posiada płytki dachowe Quadra wykonane z włókno – cementu, stosowane do zadaszenia obiektów mieszkalnych i jako wykończenie fasad, szczytów i detali architektonicznych dachu. Płytki Diamond charakteryzuje natomiast niecodzienny styl i estetyka, dzięki czemu stosowanie ich na budynkach mieszkalnych sprawia, iż dach wygląda efektownie. Do estetycznego przyozdobienia wykorzystuje się płytki do obróbek dachowych. Dzięki nim można wykończyć szczyty dachów, okapów, kominów oraz innych elementów, które wymagają zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, a jednocześnie stanowią o wyglądzie całego dachu.

Budowa domu wiąże się z wieloma wyzwaniami i koniecznością podejmowania odpowiednich wyborów. Jeśli jednak skorzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, odpowiednich materiałów budowlanych i doświadczeń innych osób, to proces ten przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Potem zostaje tylko cieszyć się radością, jaką dają własne cztery kąty.

Leave a Reply