Sklep internetowy w modelu dropshipping

Założenie własnego sklepu internetowego może być bardzo ciekawym pomysłem na biznes. Rynek e-commerce w Polsce stale rośnie, a perspektywa jego rozwoju jest wielce obiecująca. Media informują, że w tym roku w okresie przedświątecznym już został pobity rekord zamówień w e-sklepach, a firmy kurierski musiałby znacznie zwiększyć zatrudnienie, aby móc obsłużyć klientów. W takim wypadku zdecydowanie warto zastanowić się poważnie nad założeniem własnego sklepu. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że określoną kwotę pieniędzy będzie trzeba w ten biznes włożyć. Jednak możesz otworzyć sklep internetowy z modelu dropshippnig, dzięki czemu nie będziesz potrzebował środków na zakup towaru.

Czym jest dropshiping?

Na czym polega taki model prowadzenia sklepu internetowego? Jego podstawą jest współpraca z odpowiednią hurtownią. W tym modelu e-sklepu nie musisz fizycznie dysponować towarem, który sprzedajesz. Albowiem ten jest na stałe zmagazynowany w hurtowi, z którą współpracujesz. Ty jedynie zbierasz zamówienie w swoim sklepie i informacje o nim wysyłasz do hurtowni. Po jej stronie leży wysłanie zamówionego towaru do klienta, a także rozpatrywanie reklamacji. Jak więc widać jest to rozwiązanie na pierwszy rzut oka całkiem wygodne z perspektywy właściciela sklepu. Czy jednak tak jest w praktyce? Jak taki model sprawdza się w rzeczywistości?

Sklep internetowy w modelu dropshiping – zalety

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad zaletami takiego rozwiązania. Oczywiście trzeba tutaj wskazać niski próg finansowy wejścia w taką inwestycję. Kiedy nie musisz zatowarowić sklepu, to swoje środki możesz przerzucić na marketing. Bo też na tym w gruncie rzeczy będzie polegała twoja działalność. Musisz stworzyć sklep, który będzie miał klientów. Tylko tyle i aż tyle. Jednak brak konieczności realizowania zamówień zdejmuje z ciebie obowiązek, który zająłby ci mnóstwo cennego czasu. Dzięki temu możesz skupić się na reklamie w sieci i szukaniu klientów.

Jakie są wady dropshippingu?

Jednak taki model sprzedaży internetowej ma również swoje wady? Przede wszystkim nie mając kontroli nad wysyłką produktów, nie możesz jej w odpowiedni sposób spersonalizować poprzez dodanie gadżetów, czy choćby umieszczenie folderów reklamowych. Musisz się również liczyć z tym, że zwroty będą trafiać do ciebie. Na dodatek wszelkie błędy ze strony hurtowni w oczach klienta będą szły na twoje konto.

Leave a Reply