Włochy 2021 – słońce, plaże, zabawa do białego rana i uczta dla podniebienia

W ścisłej czołówce krajów europejskich o największym potencjale turystycznym co roku plasują się Włochy, które urzekają swoim wyjątkowym klimatem i niezwykle serdecznym usposobieniem do życia. We Włoszech po prostu nie da się nie zakochać, zwłaszcza gdy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów można zwiedzić najważniejsze zabytki z czasów starożytnych i napawać się przyjemnym widokiem niebiańskich plaż. To jednak tylko część powodów, dla których wakacje 2021 warto spędzić w słonecznej Italii.

Wakacje we Włoszech 2021 – malownicze krajobrazy

Jednym z powodów, dla których Włochy są potęgą turystyczną na świecie jest położenie geograficzne i ukształtowanie terenu. Na północy kraju można bowiem wyruszyć w podróż w Alpy, natomiast nieco dalej na południu – napawać się przepięknym widokiem linii brzegowej. Włoskie plaże to ogromna różnorodność, ponieważ mamy do czynienia zarówno z plażami piaszczystymi w wielu kolorach, jak również tymi skalistymi czy żwirowymi. Co ciekawe, wakacje we Włoszech to również niezawodna okazja do stanięcia twarzą twarz z monumentalnymi wulkanami – Etną na Sycylii czy Wezuwiuszem nieopodal Neapolu.

Wakacje we Włoszech 2021 – moc zabytków

Wakacje we Włoszech to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Na terenie Półwyspu Apenińskiego można bowiem znaleźć całą masę budowli – pozostałości po cywilizacji Starożytnego Rzymu. Jakich punktów na mapie Italii nie można przegapić? Jest ich wiele jednak, kilka zabytków po prostu trzeba zobaczyć. Możemy do nich zaliczyć: Koloseum w Rzymie, Fontanna di Trevi, którą również można zobaczyć w stolicy Włoch, Krzywa Wieża w Pizie, Katedra Duomo di Milano w Mediolanie, Castel dell’Ovo w Neapolu czy wreszcie Santa Maria del Fiore we Florencji.

Zobacz także: https://bestportal.pl/wakacje-na-zakynthos-2021-daj-sie-porwac-przygodzie/

Wakacje we Włoszech 2021 – wyśmienite jedzenie

Nie jest tajemnicą, że włoska kuchnia jest jedną z najpopularniejszych na całym świecie. W niemal każdym zakątku globu można przecież zjeść pizzę, makarony czy risotto, bo restauracji we włoskim stylu nigdzie nie brakuje. Południowe smaki są pełne głębi, aromatycznych przypraw czy wyrazistych sosów, które podbijają serca nawet najbardziej wymagających smakoszy. Jednak dania włoskie smakują zupełnie inaczej, gdy delektuje się nimi nad Morzem Śródziemnym. Pomidory dojrzewające w południowym słońcu czy oryginalna oliwa z oliwek to zupełnie inne światy niż to, z czym mamy do czynienia choćby w Polsce. Dlatego też przebywając na urlopie we Włoszech warto skosztować wszystkiego – od spaghetti bolognese, przez ravioli, po lasagne.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

No Responses

Leave a Reply