3 powody dla których warto inwestować w domy modułowe

Domy modułowe oferują wiele korzyści dla właścicieli domów, w tym niskie koszty utrzymania, energooszczędność i szybki czas realizacji budowy. Co jeszcze za nimi przemawia? Poznaj 3 powody, dlaczego warto inwestować w modułowe domy.

Niższy koszt budowy

Domy modułowe mają wiele zalet, ale największą z nich jest niższy koszt budowy. Wynika to z kilku powodów, zaznacza pracownik firmy domy modułowe producent.

Po pierwsze, są one zazwyczaj budowane w fabrykach, co oznacza, że nie wymagają drogiej siły roboczej. Pracownicy w fabryce wykonują powtarzające się czynności, których wykonanie na miejscu budowy byłoby droższe.

Domy modułowe wymagają również mniejszej ilości materiałów do budowy niż domy budowane tradycyjnie. Dodatkowo wykorzystują one wiele mniejszych części, które są łączone na miejscu budowy, co sprawia, że są lżejsze i łatwiejsze do transportu.

Szybki czas realizacji

Kolejnym wyróżnikiem domów modułowych jest szybki czas realizacji.

Większość firm budowlanych nie dysponuje odpowiednim sprzętem, wiedzą, ani ekipą budowlaną, które pozwoliłyby zbudować dom od początku do końca w czasie krótszym niż dwa miesiące – a mniej więcej tyle trwa stawianie budynku w przypadku domów modułowych.

Wynika to z faktu, że gotowe komponenty i pawilony modułowe powstają w fabrykach, a na miejsce budowy są tylko transportowane. Tam następuje ich montaż. Co ważne, w przypadku tego rodzaju zabudowy nie trzeba wykonywać fundamentów, a elementy są do siebie idealnie dopasowane. Jest to więc najszybszy sposób na budowę nowego domu.

Możliwa budowa przez cały rok

Domy modułowe są budowane w fabryce i transportowane na miejsce budowy. Ich budowa wymaga mniej pracy oraz czasu niż w przypadku klasycznych domów budowanych. Co ważne, sama budowa może być realizowana przez cały rok. Na tzw. prace mokre ekipa budowlana potrzebuje zaledwie kilka dni. Sam montaż elementów również zajmuje maksymalnie kilkanaście dni. Nie ma więc problemu, aby postawić taki dom również w środku zimy.

Leave a Reply