Jak urządzić balkon w bloku?

Balkon w bloku jest szczególnym miejscem – to właśnie tam wychodzimy, gdy chcemy zaczerpnąć świeżego powietrza, dla wielu osób jest to także przestrzeń, gdzie mogą zbliżyć się do świata natury poprzez hodowlę roślin balkonowych. Aranżacja balkonu bywa prawdziwym wyzwaniem, a jednocześnie wielką frajdą, a przy wyborze różnych interesujących pomysłów urządzenia tej niewielkiej przestrzeni możemy sięgnąć po inspiracje na blogach, takich jak https://www.meble.pl/poradnik/ogrod-i-balkon/.

Powierzchnia balkonu jest ograniczona, dlatego też powinniśmy przeanalizować, w jakim kierunku pójść i czy zależy nam na stworzeniu zielonej oazy, czy raczej wolimy zorganizować tam miejsce do relaksu. Bez względu na kierunek, jaki wybierzemy, warto pamiętać, że dobrze zaadaptowany balkon sprawi, że będziemy się w swoim domu czuli bardziej komfortowo, mając do dyspozycji dodatkową, miłą dla zmysłów przestrzeń.

Z dala od betonu, czyli najnowsze trendy w aranżacji balkonu

Wielkomiejski gwar i wszędobylski beton mogą przytłoczyć każdego, więc w swoim domu coraz częściej poszukujemy ucieczki od zgiełku miasta. Jeśli cenimy prywatność, zainstalujmy stylową osłonę balkonową – z trzciny lub w formie maty z tworzywa w kolorze brązu lub białym. Prawdziwym hitem w zakresie aranżacji balkonu są minimalistyczne łąki, czyli wypełnienie przestrzeni zielenią w postaci donic z całorocznymi iglakami: tujami, cyprysami lub jodłami. Pamiętajmy, by dobierać rośliny naturalne o umiarkowanym tempie wzrostu. Unikajmy sztucznych roślin, które w warunkach zmiennych temperatur i zróżnicowanej wilgotności będą matowieć.

Nie zapominajmy też o strefie relaksu i zainwestujmy w krzesła z rattanu, które świetnie się prezentują w warunkach balkonowych. Zamiast pojedynczych sztuk możemy też postawić rattanową ławę, na której spoczną dwie lub trzy osoby. Doskonałym dodatkiem będzie też niewielki stolik kawowy – szklany lub rattanowy, na którym ustawimy filiżankę z ulubioną kawą i słodki poczęstunek dla gości.

Leave a Reply