Usługa nadzoru inwestorskiego – jaki jest jej zakres działań?

Na rynku można spotkać naprawdę wiele firm, które specjalizują się w branży budowlanej, lecz od zupełnie innej strony niż większośc przedsiębiorstw. Mowa tu o firmach, które zajmują się bardziej techniczną stroną i pomagają w realizacji oraz nadzorowaniu inwestycji budowlanej. Oferuja one na przykład usługę nadzoru inwestorskiego. Jaki jest zakres jej działań?

Kto daje nam możliwość skorzystania z usługi nadzoru inwestorskiego?

Jak już zostało to wcześniej wspomniane usługa nadzoru inwestorskiego to bardzo ważna część oferty przedsiębiorstw, które zajmują się branżą budowlaną od strony bardziej technicznej i prawnej niż praktycznej, czyli samej realizacji inwestycji budowlanej. Takie firmy są tworzone przez grupy doświadczonych inżynierów.

Lista usług oferowanych w ramach pomocy z różnego rodzaju przedsięwzięciami budowlanymi jest jednak znacznie dłuższa niż sama usługa nadzoru budowlanego. W jej skład wchodzi bowiem również obsługa techniczna budynków w Krakowie, zaoferowanie inwestora zastępczego, czy też kompleksowe doradztwo techniczne.

Jaki jest zakres działań usługi nadzoru inwestorskiego?

Wpierw warto rozpocząć od tego, kto zajmuje się dla nas realizacją usługi nadzoru inwestorskiego. Jest to zespół doświadczonych inżynierów dysponujących naprawdę dużą wiedzą na temat strony technicznej realizacji przedsięwzięć budowlanych, a także prawa budowlanego. Przewodzi im inspektor nadzoru. W imieniu klienta może on uczestniczyć na przykład w rozliczeniach inwestycji budowlanej, a także realizować odbiory częściowe oraz końcowe robót budowalnych, dzięki czemu nie umkną nam żadne błędy popełnione w ich trakcie.

Nie można oczywiście zapomnieć o najważniejszej czynności, która wchodzi w skład usługi nadzoru inwestorskiego. Mowa tu o oczywiście regularnych kontrolach robót budowlanych prowadzonych w ramach inwestycji i tego czy są one zgodne z przygotowaną na samym początku dokumentacją projektową, a także z przepisami zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Leave a Reply