Co robić, gdy mamy nieestetyczne zęby. 3 najważniejsze rzeczy

Piękny uśmiech to nie tylko dobre samopoczucie, ale również odpowiednio ładny i estetyczny wygląd. Coraz więcej osób dostrzega fakt, że piękne zęby, białe zęby, więc dbanie o nie, a co za tym idzie, wizyty u stomatologa to najlepsze rozwiązanie do tego, aby nie inwestować zbyt dużych pieniędzy w usługi stomatologiczne. Pamiętajmy o 3 prostych rzeczach, które uchronią nas przed np. próchnicą.

Ubytki, próchnica, przebarwienia, kamień nazębny, choroby dziąseł czy ekstrakcja – z tym wszystkim niestety musimy się liczyć, gdy nie dbamy odpowiednio o zęby, nie stosujemy się do zasad profilaktyki, nie dbamy o higienę, nie chodzimy do takiego specjalisty, jak dentysta.

Dbanie, regularna kontrola zębów to ogólnie podstawa, o której musimy pamiętać. Systematyczne szczotkowanie zębów zdecydowanie poprawi ich wygląd, dodatkowo pomoże szybko i skutecznie pozbyć się wszystkich resztek jedzenia, które znajdują się na zębach, a które mogą przyczynić się do szybkiego i niekontrolowanego rozwoju próchnicy. Zęby trzeba szczotkować absolutnie po wszystkich większych posiłkach, a nie tylko raz dziennie. Dodatkowo istotnym aspektem jest wykorzystanie odpowiednich past, płynów do higieny jamy ustnej, nici stomatologicznych.

Brak lekceważenia objawów

Jeżeli tylko zauważymy, że z naszymi zębami dzieje się coś niedobrego, powinniśmy skontaktować się ze stomatologiem i podjąć zdecydowane działania. Próchnica, do swojego szybkiego i niekontrolowanego rozwoju potrzebuje naszej niezaradności, braku higieny, czasu.

Pierwszym krokiem jest więc baczne obserwowanie jamy ustnej, kontrola zębów, dziąseł. Możemy to robić przy pomocy szczoteczki, nici, lusterka, latarki.

Zobacz także: https://www.onaidom.pl/leczenie-zebow-mlecznych-dlaczego-powinnismy-na-nie-zwracac-bardzo-duza-uwage/

Kompleksowe leczenie

Najlepszym sposobem na to, aby nie mieć kłopotów z zębami, jest oczywiście systematyczne spotkanie ze specjalistą, w gabinecie stomatologicznym. Dentysta, z którego pomocy możemy skorzystać, chociażby w przychodni stomatologicznej https://mcs-przychodnia.pl/ dokładnie sprawdzi stan zębów, w razie konieczności od razu wdroży plan leczenia.

Stomatologia estetyczna

Gdy mamy wyleczone wszystkie zęby, a wciąż czujemy niedosyt, możemy z całą stanowczością skorzystać z pomocy stomatologii estetycznej. Chodzi tu przede wszystkim o takie zabiegi, jak scaling, piaskowanie, wybielanie zębów, licówki pełnoceramiczne, w obwodzie pozostaje również leczenie ortodontyczne, które przynosi świetne efekty, mimo dłuższego czasu.

No Responses

Leave a Reply