Czy warto kupić telewizor 8k?

Rozwój technologiczny w kwestii telewizorów posuwa się do przodu w zawrotnym tempie. To co wczoraj było jeszcze nowością, dziś zastępowane jest przez jeszcze nowocześniejsze rozwiązania. Jeszcze niedawno szczytem marzeń były telewizory 4K. Obecnie coraz więcej słychać o technologii 8K. Czym jest ta technologia? Czy warto kupić telewizor 8K?

Czym jest technologia 8K?

Jakimi parametrami charakteryzują się telewizory wykonane w technologii 8K. Przede wszystkim posiadają znacznie większą rozdzielczość ekranu niż dotychczasowe rozwiązania dostępne w sprzedaży. W porównaniu do telewizorów 4K, telewizory 8K posiadają aż czterokrotnie lepszą rozdzielczość. Natomiast w porównania do technologii Full HD, rozdzielczość jest aż szesnastokrotnie większa. To pokazuje nam skalę jakości z jaką mamy do czynienia. Telewizory 8K to nie tylko lepsza rozdzielczość, ale również znacznie bogatsza paleta barw, dzięki czemu w obrazie rozpoznamy znacznie więcej szczegółów.

Warto również dodać, ze rozwój technologii 8K jest w pewien sposób wręcz konieczny, wobec tego, że telewizory oferowane w sprzedaży są coraz większe. Już nie wystarczają nam telewizory 32-calowe. Chętnie kupujemy model 55-calowe, ale przyszłość należy do telewizorów znacznie większych, co najmniej 65-calowych. Na tak dużym ekranie tylko technologia 8K pozwoli na wyświetleniu obrazu o odpowiedniej jakości.

Czy warto kupić telewizor 8K?

Zastanówmy się jednak, czy warto kupić telewizor 8K? Choć minął już ponad rok czasu od premiery tej technologii, to trzeba powiedzieć, że ceny telewizorów wyprodukowanych w tej technologii utrzymują się na dość wysokim poziomie i dochodzą nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Wydaje się więc, ze nie jest to jeszcze odpowiedni moment na zakup takiego telewizora. Choć oczywiście pasjonaci technologii nie będą czekać na obniżkę cen i już teraz będą chcieli taki telewizor mieć w swoim domu.

Jednak czy w naszych krajowych warunkach jesteśmy w stanie na obecnym etapie w całości czerpać z technologii 8K? O ile w Japonii telewizja w technologii 8K jest już nadawana, to u nas jest to jeszcze kwestia dalszej niż bliższej przyszłości. Zdecydowanie więc rozsądniejszym rozwiązaniem na ten moment jest zakup dobrego telewizora w technologii 4K. W przypadku telewizorów 8K lepiej poczekać na obniżkę cen i pojawienie się kanałów telewizyjnych nadających w tej właśnie technologii.

Leave a Reply