F5 pomoże w stworzeniu nowej sieci komórkowej cloud native

Firma F5 Networks poinformowała o nawiązaniu współpracy z Rakuten Mobile Inc. — operatorem sieci komórkowej Grupy Rakuten. Współpraca ma na celu pomoc we wdrożeniu pierwszej na świecie w pełni zwirtualizowanej sieci komórkowej cloud native. Rakuten Mobile wykorzysta oferowane przez F5 możliwości wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV), aby zoptymalizować swoją nową sieć komórkową oraz przyspieszyć wdrożenie usług 5G w 2020 r.

Nowa sieć komórkowa cloud native

W ramach partnerstwa Rakuten Mobile będzie pracować wspólnie z F5 nad skalowaniem i ewolucją swojej architektury sieciowej cloud native, aby zwiększyć zarówno skalowalność, jak i elastyczność bez utraty kontroli. Oferowane przez F5 możliwości i produkty[1] w dziedzinie wirtualizacji funkcji sieciowych pozwoliły uprościć i zoptymalizować koordynację usług, zapewnić dostępność, wydajność i bezpieczeństwo aplikacji. Współpraca umożliwia również operatorowi uzyskanie niezrównanej swobody i sprawności we wdrażaniu usług oraz zapewnia wyższą przepustowość, sieć o niskich opóźnieniach oraz przewidywalne skalowanie usług.

Gotowa na wdrożenie standardu 5G sieć operatora Rakuten Mobile Inc. wykorzystuje innowacyjną, sterowaną przez oprogramowanie architekturę działającą wyłącznie w chmurze, która zapewnia stabilność, skalowalność i sprawność działania, a jednocześnie pozwala efektywnie zarządzać kosztami i daje klientom bezpieczne oraz wydajne opcje łączności. Ta zwirtualizowana architektura z pewnością zapoczątkuje rewolucję w branży telekomunikacyjnej nie tylko w Japonii, lecz także w innych państwach na całym świecie.

W tym roku firma F5 wprowadziła już kilka nowych rozwiązań i rozszerzeń opracowanych po to, aby umożliwić usługodawcom wdrożenie usług 5G. Produkty te pomagają dostawcom usług czerpać jak największe korzyści ze swoich inwestycji w sieci 4G, a jednocześnie zoptymalizować infrastrukturę i zapewnić jej skalę niezbędną do bezpiecznego wdrożenia nowych sieci 5G.

„Rakuten, jako jedna z najbardziej innowacyjnych i renomowanych japońskich marek, jest idealnym partnerem do strategicznych projektów takich jak ten” — powiedział James Feger, wiceprezes i dyrektor działu obsługi usługodawców w F5.

„Po wielu latach przygotowań do wdrożenia sieci 5G obserwujemy duże postępy — operatorzy tacy jak Rakuten zaczynają wdrażać infrastrukturę potrzebną do wprowadzenia tej technologii w życie” — powiedział Yuichi Gonda, regionalny wiceprezes w F5 Networks Japan. „Za pomocą sprawdzonych rozwiązań F5, operatorzy mogą zoptymalizować swoje sieci, monetyzować nowe rozwiązania i aplikacje 5G oraz zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno swoich sieci, jak i abonentów”.

„Naszym celem jest budowa sieci, w której innowacje są wprowadzane z szybkością oprogramowania i którą można skalować z szybkością chmury. Dzięki kulturze opartej na innowacjach technologicznych i operacyjnych, mamy wyjątkowe możliwości realizacji tego celu” — powiedział Tareq Amin, dyrektor ds. technicznych w Rakuten Mobile. „Wykorzystując najlepsze w swojej klasie technologie oferowane przez partnerów takich jak F5, chcemy świadczyć naszym klientom ekonomiczne usługi mobilne wysokiej jakości”.

Leave a Reply