Geodezyjna obsługa inwestycji – o czym mowa w praktyce?

Geodezyjna obsługa inwestycji to zwrot, który brzmi dość tajemniczo. Co on dokładnie oznacza?

Co obejmuje geodezyjna obsługa inwestycji?

Geodezyjna obsługa inwestycji to pojęcie, które na samym początku brzmi naprawdę enigmatycznie. Czym bowiem dokładnie jest tego typu zagadnienie i co się za nim kryje? Oczywiście proces, nazywany geodezyjną obsługą inwestycji jest wykonywany przez firmy geodezyjne oraz przez specjalistów w tej dziedzinie – geodetów. Pod tą skomplikowaną nazwą zawierają się wszystkie czynności, które wykonuje się podczas rozpoczynania inwestycji budowlanych. Jest to tak naprawdę pierwszy krok realizacji planów skonstruowanych na papierze. Geodeta ma za zadanie wykonać wszelkie wymagane pomiary, dzięki którym możliwe będzie odpowiednie zaplanowanie kolejnych etapów budowy, a także wytyczenie granicy obszaru, na którym będą wykonywane prace.

Geodezyjna obsługa inwestycji w praktyce

Geodezyjną obsługę inwestycji możemy podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest odpowiednie wytyczenie działki, na której stanie budynek. Geodeta nie tylko wykonuje pomiary, ale również tworzy odpowiednią dokumentację, która będzie zgodna z warunkami zabudowy i zagospodarowania terenu. Następnie zadaniem geodety bądź firmy geodezyjnej będzie stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego, a także wytyczenie osi obiektu, założenie znaków roboczych i badanie na bieżąco ewentualnych przemieszczeń czy odkształceń podczas właściwej budowy. Tak naprawdę bez pomocy geodetów nie może powstać żadna konstrukcja – dbają oni bowiem o bezpieczne prowadzenie budowy oraz o załatwianie potrzebnych formalności z zakresu prawa budowlanego.

Geodezyjna obsługa inwestycji – jak znaleźć firmę, która się tym zajmie?

W obecnych czasach znalezienie firmy wykonującej geodezyjną obsługę inwestycji jest dość łatwe z pomocą Internetu. W sieci znajdziemy wiele przedsiębiorstw, które zaoferują prawdziwych ekspertów z zakresu geodezji i obsługę inwestycji pod tym kątem na każdym etapie.

Leave a Reply