Jak ozdobić półki?

Przestrzeń na półkach to świetne miejsce do eksponowania cennych rzeczy, zdjęć rodzinnych, a nawet bardziej praktycznych przedmiotów, takich jak książki lub elektronika. Maksymalizuj miejsce na półce, układając książki w stosy, używając dekoracyjnych koszy do kamuflażu nieestetycznych przedmiotów, a także umieszczając na półkach przedmioty różnego rodzaju i wykonane z różnych materiałów. Koncentrując się na projekcie i funkcjonalności, możesz wykorzystać przestrzeń na półce, aby stworzyć przyjemną wizualnie przestrzeń, która będzie pasować do reszty wystroju pokoju.

Umieść osobiste lub rodzinne zdjęcia na półce

Półki to świetne miejsce do wyświetlania ulubionych zdjęć. Otocz się zdjęciami swoich bliskich. Spróbuj umieścić zdjęcia w uroczych, dekoracyjnych ramkach, które pasują do ogólnego wystroju pokoju. Możesz także wyświetlać zdjęcia ukochanych krajobrazów lub odbitki artystyczne, które przyciągają wzrok, korzystając z elektronicznej ramki do zdjęć.

Pokaż bibeloty i skarby

Półki to idealne miejsce do dumnego zaprezentowania wielu cennych przedmiotów. Umieszczenie ich na półkach oznacza, że będziesz mógł oglądać je codziennie, zamiast po prostu przechowywać je w pudełku. Na przykład możesz umieścić na półce muszle, które zgromadziłeś na plaży podczas miesiąca miodowego. Możesz także pokazać małą figurkę, którą zdobyłeś na wakacjach z rodziną. Bardziej imponująca twórczość twoich dzieci może również znaleźć miejsce na twoich półkach!Ustaw rośliny domowe na półce

Dodanie zieleni do domu ma wiele zalet – rośliny pomagają stworzyć bardziej uspokajającą atmosferę, oczyszczają powietrze, a nawet zapobiegają chorobom. Umieść mniejsze rośliny na półkach, ale uważaj, by doniczka nie wystawała poza krawędź – nie chcesz przecież, aby można je było łatwo przewrócić. Pamiętaj, aby używać wyłącznie roślin domowych, które są bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych, jeśli je posiadasz. Niektóre rośliny (takie jak lilie pokojowe, poinsecje, bluszcz angielski i bluszcz diabła) mogą być trujące po spożyciu. Szczególnie uważaj jeśli masz w domu koty, które lubią „podgryzać” rośliny. Zastanów się nad rośliną z bluszczem, który może zwisać z boku półki, aby uzyskać ładny dekoracyjny wygląd.
Rośliny mogą również stymulować pamięć i umiejętności koncentracji, nie wspominając o dodaniu pięknego akcentu kolorystycznego do dekoracji wnętrz. Upewnij się, że lokalizacja półki spełnia niezbędne wymagania oświetleniowe dla Twojej rośliny wewnętrznej. Nie chcesz przypadkowo zabić wszystkich swoich roślin domowych.

Układaj książki na półce

Wykorzystaj miejsce na półce do przechowywania swojej kolekcji książek. Zamiast trzymać je w pudełku na poddaszu, wystaw swoje książki na półce, gdzie będziesz mógł z nich korzystać każdego dnia. Możesz układać je pionowo obok siebie, lub możesz układać je pionowo, od najmniejszej do największej, co nada książkom wyjątkowego wyglądu. Zresztą książki możesz pogrupować według dowolnych kryteriów – rozmiaru, gatunku, koloru oprawienia lub alfabetu.

Do przechowywania mniejszych przedmiotów używaj koszy dekoracyjnych

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń na półce, rozważ przechowywanie różnych przedmiotów w ozdobnych koszach. Są przyjemniejsze do oglądania niż kilka rzeczy po prostu rozrzuconych na półce, a to pomoże ci uporządkować rzeczy w funkcjonalny sposób.

Na przykład możesz mieć jeden dekoracyjny kosz, który zawiera wszystkie piloty do telewizora i inne przedmioty elektroniczne w salonie lub sypialni.

Możesz również umieścić różne artykuły biurowe w ozdobnym koszu – takie jak długopisy, nożyczki i taśma – aby utrzymać je wszystkie uporządkowane i schludnie ukryte.

Kosze dodadzą półkom estetycznej atrakcyjności.
Połóż bardziej przydatne, atrakcyjne przedmioty na górnych półkach.
Aby zmaksymalizować funkcjonalność, zastanów się nad umieszczeniem przedmiotów, z których najczęściej korzystasz lub które lubisz oglądać na wyższych półkach, bardziej na wysokości oczu. Rzadziej kładź ważne przedmioty na bocznych półkach.

Ułatwi to dostęp do przedmiotów na półce. Zwiększy również wartość dekoracyjną twoich półek, nadając priorytet ulubionym przedmiotom.

Leave a Reply