Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie?

Komfortowe mieszkanie to najważniejsza rzecz w naszym życiu. Ale jego znalezienie jest żmudne, stresujące i niezwykle wyczerpujące. Czy jest możliwy zakup czterech kątów bez negatywnych emocji?

Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie?

Zaczynając poszukiwania określ kilka kryteriów, dzięki który łatwiej będzie zacząć:

1. Odpowiedz sobie na pytanie: „czego szukam?”. Pragniesz kameralnego mieszkania, apartamentu z przestronną kuchnią a może domu jednorodzinnego? Jaka ilość pokoi będzie dla ciebie wystarczająca? Czy chcesz mieszkać sam, a może ze współlokatorami?

2. Postaraj się dokładnie określić swój przedział cenowy. Weź pod uwagę również miesięczne koszty wynajmu, które będziesz musiał ponosić.

Określając przedział cenowy, w ramach którego będziesz poszukiwał odpowiedniego lokum pamiętaj, że nieumeblowane mieszkania są tańsze. Może takie rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze? Będziesz mógł je urządzić w stylu, który będzie dla ciebie najlepszy.

3. Wybierz lokalizację. Wolisz centrum miasta pełne atrakcji czy spokojne przedmieścia? Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę czas podróży między potencjalną lokalizacją a miejscami, do których najczęściej się udajesz. Czy dojazd nie będzie problemem? A może wolisz mieć wszystko w pobliżu?

Jeśli określiłeś już swoje podstawowe wymagania zastanów się, czy chcesz współpracować z agencją nieruchomości czy wolisz samodzielne poszukiwania, które jednak są czasochłonne i wymagają całkowitego skupienia. Jeśli więc wiesz, że nie będziesz mógł poświęcić wystarczająco dużo czasu, skontaktuj się z pośrednikiem. Pomoże ci znaleźć odpowiednie mieszkanie zgodne z twoimi oczekiwaniami. Pamiętaj jednak o prowizji, która najczęściej jest równa czynszowi za jeden miesiąc.

Orientujesz się w rynku nieruchomości i chcesz samodzielnie przeglądać oferty, lecz nie wiesz, gdzie ich szukać? W czasach niezwykłej popularności mediów społecznościowych to właśnie tam można znaleźć oferty mieszkaniowe. Na Facebooku istnieje wiele grup z ofertami mieszkań w różnych miastach. Na Twitterze możesz opublikować post z informacją o poszukiwaniach lokum. Funkcja „podaj dalej”, z której mogą skorzystać twoi obserwatorzy sprawi, że ta informacja trafi do szerszej grupy użytkowników, co może pomóc w odnalezieniu najemcy. Możesz także skorzystać z portali z ogłoszeniami lub… z poczty pantoflowej.

Poszukiwanie odpowiednich czterech kątów to nie lada wyzwanie wymagające skupienia i czujności. Uważaj na chytrych najemców. Dokładnie oglądaj mieszkania. Nie bój się pytać. Pamiętaj, że komfort i wygoda są najważniejsze. To będzie twój dom i powinieneś czuć się w nim dobrze.

Leave a Reply