Modele RC – wyścigi, latanie, drift, a może kolekcjonerstwo?

Hobby i pasje dają nam odetchnąć po ciężkim dniu pracy oraz zregenerować siły na kolejną porcję obowiązków. Warto więc znaleźć czynności, które pozwolą każdemu zapomnieć o codziennych problemach, a dodatkowo pozwolą na rozwój – niezależnie, czy będzie to rozwój intelektualny, czy w pracach manualnych, ponieważ ma to być przyjemność.

Jednym z doskonałych przykładów, są m. in. modele RC, które nie tylko łączą ze sobą umiejętności związane z robotyką, ale również modelarstwem, więc wymagają od użytkowników i interesantów wszechstronności. Są to zdalnie sterowane pojazdy i nie istotne, czy są one latające, pływające, chodzące, czy jeżdżące, ponieważ w każdym wypadku mówimy na temat modeli RC.

Modele RC – jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie?

Lubisz fotografować lub twoim hobby jest produkcja wysokiej jakości obrazu wideo? Świetnie, w takim razie doskonałym wyborem dla Twoich potrzeb będą drony, które również zaliczają się do danej grupy produktów. Chociaż niewielka ilość osób decyduje się na samodzielne konstruowanie takich projektów, to powiedzmy sobie otwarcie, wszystkie dostępne układy i schematy na rynku, udostępniają takie możliwości, by nawet osoby mało zaawansowane, mogły zaprojektować taki sprzęt.

Modele RC jeżdżące należą z pewnością do najbardziej popularnych, ponieważ ich cena i skomplikowanie układu jest na tyle atrakcyjną propozycją, że warto zaczynać od nich swoją przygodę. Czy to znaczy, że modele RC jeżdżące nie gwarantują dobrej zabawy? Oczywiście, że tak nie jest! Auta udostępniają nam możliwość stosowania dwóch rodzajów silników – pierwszym z nich, są popularne silniki elektryczne, które zasilane są akumulatorami litowo-jonowymi, drugie natomiast to produkty spalinowe, czyli miniaturowe wersje tego, co można spotkać w prawdziwych samochodach.

Jaki silnik jest lepszym wyborem?

Zastanawiając się nad tym, jaki silnik lepiej wybrać, wyposażając swoje jeżdżące modele RC, należy w pierwszej kolejności określić potrzeby. Obydwa produkty potrafią być niezwykle dynamiczne, szybkie i zwrotne, a co za tym idzie, nadają się do jazdy wyścigowej – tutaj więc większą rolę odgrywa ciężar. Elektryczne modele doskonale nadają się m. in. do takich czynności jak drift, który bywa niezwykle dynamiczny, jednak potrzebuje lekkiego pojazdu, plastikowych kół i odpowiedniego podłoża, po którym kierowcy będą prowadzić auta w poślizgu kontrolowanym.

Do jazdy terenowej, dużo lepszym pomysłem są silniki spalinowe, które co prawda mają jeszcze więcej mocy, ale zajmują więcej miejsca i są cięższe.

Leave a Reply