Nowe metody powiększenia piersi

Powiększenie piersi jeszcze kilka lat temu kojarzyło się tylko z silikonowymi implantami. Medycyna jednak codziennie robi postępy i co jakiś czas pojawiają się nowinki, dzięki którym można poprawić urodę. Tak też się stało w przypadku powiększenia biustu. Pojawiły się nowe metody, mniej inwazyjne i bezpieczniejsze niż operacja wszczepienia implantów.

Powiększenie piersi za pomocą własnego tłuszczu

Metoda jest w pełni bezpieczna i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Zanim jednak lekarz przystąpi do zabiegu, przeprowadza wywiad z pacjentką i wykonuje szereg badań. Jeśli nie ma przeciwwskazań, kobieta pod nadzorem anestezjologa otrzymuje znieczulenie miejscowe lub ogólne, w zależności od miejsca pobrania materiału. Tłuszcz można pobrać z brzucha, ud, pośladków czy kolan. Następnie prawidłowo wyselekcjonowany materiał trafia do strzykawek, a następnie do biustu. Metoda jest trwała i zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Należy przez kilka tygodni unikać skrajnych temperatur, czyli nie korzystać z sauny, solarium i basenu.

Powiększenie piersi za pomocą kwasu hialuronowego

Metoda jest zbliżona do wspomnianej wyżej. Różnicą jest materiał i trwałość zabiegu. Kwas hialuronowy jest często stosowany w kosmetyce, więc jego korzystny wpływ na jędrność skóry jest znany bardzo dobrze. Materiał wstrzykiwany jest za pomocą specjalnych tępych rurek, a następnie piersi muszą być masowane, by kwas hialuronowy równomiernie się rozłożył. Metoda nie jest jednak tak trwała, jak w przypadku tłuszczu. Co kilka miesięcy trzeba wracać do gabinetu po pojedyncze zastrzyki dla podtrzymania efektu. Z tego właśnie względu ten sposób powiększania biustu jest polecany kobietom młodym, które czasem pochopnie podejmują decyzję o operacji.

Powiększenie piersi za pomocą implantów

To chyba wszystkim znana metoda, która mimo wszystko cieszy się ogromną popularnością. Zabieg jest inwazyjny i poprzedza go szereg badań. Polega na wszczepieniu pod mięsień piersiowy implantu z silikonem. Zaraz po operacji konieczna jest rekonwalescencja i przestrzeganie ściśe zaleceń lekarza. Trzeba nosić specjalną bieliznę. Należy również liczyć się z pozostaniem blizn, co w przypadku dwóch poprzednich metod nie występuje. Po zabiegu pacjentka zostaje w klinice na obserwacji, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Należy prowadzić oszczędzający tryb życia, nie wolno dźwigać i uważać podczas snu.

Przeciwwskazania
Wszelkie zabiegi ingerujące w ciało ludzkie wymagają szeregu badań. Jeśli pacjentka cierpi na choroby serca, ma problemy z krzepliwością krwi, ma cukrzycę, zabieg stanowi realne zagrożenie życia.

Decydując się na powiększenie piersi, warto kierować się opiniami lekarza. Doradzi on w wyborze odpowiedniej metody. Dlatego tak ważny jest rzetelny wywiad lekarski przed operacją i wyeliminowanie problemów zdrowotnych.

Leave a Reply