Przeprowadzkowy zawrót głowy, czyli jak przeprowadzić się bez problemów?

„Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy” – jak głosiło jedno z sarkastycznych haseł PRL-u. Gospodarka centralnie planowana i wymuszany odgórnie nakaz pracy umożliwiały łatwe znalezienie pracy w miejscu zamieszkania, a ze względu na socjalistyczne realia poszukiwanie lepiej płatnych posad nie było jednym z priorytetów osób poszukujących zatrudnienia.

Jak przeprowadzić się bez problemów?

Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Realia rynku pracy, na które silnie oddziałuje postępująca globalizacja zmuszają Nas do mobilności. Jednak obecnie nie wystarczy już posiadanie własnego samochodu – mówimy o mobilności „pełną gębą”, a więc obejmującej również gotowość do zmiany miejsca zamieszkania. Ba, do częstej zmiany miejsca zamieszkania… Każdy, kto chociaż raz był zmuszony do zmiany lokum na dłuższy czas, a co za tym idzie także do zabrania ze sobą przynajmniej części swoich rzeczy, zdaje sobie doskonale sprawę z tego jak ogromnym wyzwaniem logistycznym jest zmiana miejsca stałego bytowania. Złożoność i uciążliwość tego procesu uświadamiamy sobie szczególnie mocno, gdy zachodzi konieczność wyprowadzki nie od rodziców, czy znajomych, którą na ogół możemy zrealizować „na raty” (w końcu nikt raczej nie będzie żądał opuszczenia lokalu w ściśle określonym terminie), ale od zupełnie obcych osób, które nie muszą (i często z tego przywileju korzystają) brać pod uwagę Naszych kłopotów z zabraniem swoich rzeczy w wyznaczonym terminie. Na szczęście naprzeciw Naszym oczekiwaniom wychodzą firmy przeprowadzkowe, oferujące coraz bardziej kompleksowe usługi, daleko wykraczające poza samo przetransportowanie mebli. Im większe miasto, tym bogatsza oferta, dlatego prym wiodą tutaj przede wszystkim Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, czy Poznań.

Firmy przeprowadzkowe

Skorzystanie z usług firmy zajmującej się profesjonalną organizacją całego przedsięwzięcia ułatwi całą operację, pozwalając klientowi na zaoszczędzenie czasu i skoncentrowanie się na innych zagadnieniach związanych ze zmianą miejsca zamieszkania. W skład kompleksowej oferty większości z nich prócz samego transportu i spakowania, a następnie wniesienia mebli i innego wyposażenie na miejsce wchodzi również jego rozmieszczenie zgodnie z życzeniem zamawiającego, a nawet podłączenie przywiezionych do nowego mieszkania lub domu urządzeń (lampy, kuchenki, pralki itp.). W ten sposób po załatwieniu wszelkich formalności związanych z meldunkiem w nowym miejscu klienci zlecający firmie pomoc w zorganizowaniu przeprowadzki mogą przyjść „na gotowe”, zostawiając na jej barkach odpowiedzialność za przygotowanie lokalu do zamieszkania.

Leave a Reply