Usuwanie zębów w narkozie. Na czym dokładnie polega?

Stomatolog jest zdecydowanie tym specjalistą, z którym powinniśmy współpracować jak najczęściej. Wykonując regularne przeglądy zębów, znacząco zmniejszymy ryzyko związane z powstawaniem ubytków, rozwojem próchnicy, jak również koniecznością leczenia kanałowego i usuwania zębów. Niestety bardzo często zdarza się sytuacja, w której panicznie boimy się wizyty u dentysty. Rozwiązaniem jest leczenie lub usuwanie zębów w narkozie. Czy jest to zabieg, z którego można skorzystać?


Choć może się to wydawać dziwne, bardzo dużo osób dorosłych panicznie boi się wizyt stomatologicznych. Na sam widok gabinetu robi nam się nieprzyjemnie, a dźwięki, które wydają urządzenia stomatologiczne, zwiększają nasze ciśnienie. Leczenie stomatologiczne w takich warunkach, gdy dentysta musi uważać na każdy swój ruch, jest oczywiście bardzo problematyczne i może nie przynieść oczekiwanego skutku.

Jednym z rozwiązań jest oczywiście przełamanie się i regularne wizyty u stomatologa, aby uniknąć większych problemów. Niestety czasem jest konieczność wykonania poważniejszego zabiegu. Można wtedy skorzystać z narkozy.

Usuwanie zębów w narkozie

Jeżeli mamy do usunięcia ząb lub kilka zębów, a panicznie boimy się takiego zabiegu, warto rozważyć skorzystanie z narkozy. Jest to taka sama narkoza, jak w przypadku, gdy trafiamy na stół operacyjny. Usuwanie zębów w narkozie jest skuteczna, wygodna, bezpieczna i komfortowa dla wszystkich stron. Dlaczego? Przede wszystkim, gdy jesteśmy w narkozie, stomatolog ma swobodne warunki pracy. Pacjent nie czuje bólu, nie odczuwa dyskomfortu, nic nie pamięta, przede wszystkim się nie porusza.

Narkoza – wygodna dla obu stron

Gdy pacjent jest w narkozie, stomatolog nie musi pracować pod presją czasu, jak również nie musi przejmować się tym, że pacjent w każdej chwili się obudzi. Wszystkie funkcje życiowe są monitorowane, osoba jest pod stałą opieką lekarską. Czasem usuwanie zębów jest bardzo problemowe i wymaga skorzystania z pomocy chirurga.

Usuwanie zębów w narkozie – lepsze efekty gojenia się

Warto również pamiętać o tym, że dzięki temu, że stomatolog pracuje swobodniej, usunie zęby łatwiej oraz bardziej precyzyjnie. Wykona dokładne rozcięcie dziąsła, następnie równo je zszyje, jeżeli otwór będzie zbyt duży. Dodatkowo to przełoży się na mniejszy ból po przebudzeniu, szybsze gojenie się, szybszą rekonwalescencję dziąsła, jak również nasze lepsze samopoczucie.

Leave a Reply